WordPress’te Yazıları Nasıl Zamanlarım

WordPress’in diğer içerik yönetim sistemlerine nazaran yazıları zamanlayarak yayınlayabileceğimiz çok güzel bir özelliği vardır. Henüz yeni yeni WordPress kullanmaya başlayanlar bu özelliği bilmese de çok kullanışlı bir özelliktir. Ben de bu yazımda sizlere WordPress yazılarınızı nasıl zamanlayabileceğinizi göstereceğim.

Neden Yazıları Zamanlamalıyım?

Her blogun yazılarını yayınladığı belli bir saat olmalıdır. Eğer takipçileriniz yazılarınızın belirli bir saatte yayınlandığını bilirlerse o saatte muhakkak blogunuzu ziyaret edeceklerdir. Eğer belirlediğiniz saatte yazılarınızı yayınlamazsanız takipçileriniz açısından problem olabilir. Belirli saatlerde yazılarınızı yayınlamanızın blogunuza olumlu etkisi olacaktır.

Tatile gideceğinizi düşünün. Tatildeyken de blogunuza muhtemelen yazı giremeyeceksinizdir. Blogunuza yeni yazı okumaya gelen takipçileriniz blogunuzun günlerdir güncellenmediğini gördüklerinde sizin takipçilerinize önem vermediğinizi düşünebilirler. Bu sorunu da yazılarınızı zamanlayarak çözebilirsiniz.

Yazıları Zamanlama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

WordPress Yazı Zamanlama

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra yazınız zamanlanmış olacaktır.

Yazı zamanlama işlemi blogunuz için en doğru tercih olacaktır. Sadık takipçileriniz yazılarınızı belirli bir saatte yazdığınızı öğrenince o saatte blogunuzu ziyaret edeceklerdir. Buradaki hassas nokta yazılarınızı belirlediğiniz saatte yayınlamazsanız takipçileriniz açısından problem olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.