Blogunuzdaki Tüm Resimlere Rel=”Lightbox” Ekleyin

Blogunuzdaki resimlerin daha hoş bir şekilde görüntülenmesi için bazı eklentiler kullanabiliriz. Mesela resmin üzerine tıkladığımız zaman resmin farklı bir sekmede değil de yine aynı sekmede animasyonlu bir şekilde açılması farklı bir sekmede açılmasından daha hoştur. Resimlerin bu şekilde açılması ziyaretçilerimizin de hoşuna gidecektir. Fakat bu işi eklenti ile halletmek yerine kodları temaya entegre edip de yapabiliriz. Bu sayede fazladan eklenti kullanımı yapmamış oluruz. Bunun tek dezavantajı kodları temaya entegre ettiğimizde her resme farklı farklı rel=”lightbox” gibi özellikler eklemek zorunda kalırız. Aksi takdirde resmimiz yine farklı sekmede açılacaktır. İşte aşağıdaki kod ile tüm resimlere ayrı ayrı rel=”lightbox” özelliğini eklemek yerine hepsine birden bu özelliği ekleyebileceksiniz.

functions.php dosyasını aşağıdaki kodları eklemeniz yeterli olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir...

 • 3 Yorum
 1. Gravatar Özkan Poyrazoğlu dedi ki:

  Günlerdir içimde biriktirdiğim fakat google’da bir türlü doğru kelimeleri arayıp bulamadığım bilgi idi çok teşekkürler :)

 2. Gravatar frt dedi ki:

  hocam yayın içinde şöyle bir hata veriyor.

  Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function ‘add_lightbox’ not found or invalid function name in /home/saglamoy/public_html/wp-includes/plugin.php on line 199

  • Gravatar Usluer dedi ki:

   Normalde hata vermemesi lazım. Kodları ekledikten sonra mı hata alıyorsunuz? Birde hangi lightbox eklentisini kullanıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.