• 5

Chrome’da Videolarda Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Chrome‘da gerek Youtube’da olsun gerek farklı video sitelerinde izlediğim videolarda siyah ekran sorunu ile karşılaşmaktayım. Ses geliyor fakat görüntü gelmiyor. Bu sıklıkla olmasa da ara sıra olmaktaydı. Bunun çözümünü araştırırken ilk olarak Chrome’un ayarlarında Kullanılabilir olduğunda donanım ivmesini kullan ayarının pasif yapılması gerektiği söyleniyordu. Fakat bu sefer de performans düşüşü yaşamaktaydım.

Bunun üzerine biraz daha araştırma yaptıktan sonra donanım ivmesinin kullanımını sadece videolarda devre dışı bırakmayı buldum. Bunun için yapmanız gereken adres çubuğuna chrome://flags yazdıktan sonra açılan sayfada Donanım ivmeli video kod çözümünü devre dışı bırak seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Ctrl+F yaparak bu seçeneği bulabilirsiniz. Daha sonra Chrome’u yeniden başlatmanız gerekiyor. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir...

 • 5 Yorum
 1. Gravatar evren dedi ki:

  Çözülmedi

  • Gravatar Usluer dedi ki:

   Yazıda bahsettiğim sorun çözüm yollarından birisi. Sizin yaşadığınız sorun farklı olabilir. Bu yüzden de çözülmemiş olabilir.

 2. Gravatar Alper dedi ki:

  İşe yaradı. Teşekkürler.

 3. Gravatar Fatih dedi ki:

  windows 10’da ismi farklı “Donanımla hızlandırılmış video kod çözme özelliği” devre dışı bırak yaptığınızda sorununuz hallolcaktır. Usluer’e teşekkürler bu bilgi için.

 4. Gravatar burak dedi ki:

  Teşekkürler, bunu 1 aydır arıyordum. Yeni buldum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.